Αθλητικά Νέα

Νίκη για την ομάδα μας στους σχολικούς ποδοσφαιρικούς αγώνες

Του Χρήστου Γκαύρου

Άνετη νίκη και τώρα ημιτελικός για τα μωρά του Κοντογιαννόπουλου !

Ένα εύκολο πρωινό είχε η ομάδα του Γενικού μας Λυκείου στους σχολικούς αγώνες εναντίον του ΕΠΑΛ Άστρους . Οι παίκτες μας μπήκαν παθιασμένοι για την νίκη και έτσι με 2 γκολ στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα κατάφεραν να βάλουν γερές βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα. Στο 30λεπτό ύστερα από έξοχη ομαδική προσπάθεια διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 3-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν λογικό οι παίκτες κατέβασαν ρυθμούς κρατώντας την κατοχή υπέρ τους , με τον προπονητή Κοντογιαννόπουλο να μοιράζει εξίσου το χρόνο σε όλα τα μέλη  της αποστολής, ικανοποιημένος από την γενικότερη εικόνα .
Επόμενος αγώνας στης 12 Απριλίου με τον νικητή της Μεγαλόπολης!
Σκορερ: Α.Κόλλιας, Η.Καρκούλης, Κ.Λάμπρου
Γενικό: ( Κοντογιαννόπουλος) Ν.Σαβούρδος, Α.Κλεώπας , Χ.Γκαύρος, Κ.Σούρσος, Π.Σούρσος , Ξ.Κασκαμπάς, Π.Σαβούρδος , Η.Καρκούλης, Π.Λυτρίβης, Κ. Λάμπρου, Α.Κόλλιας
Αγωνίστηκαν επίσης: Σ.Σούρσος ,Π.Ηλιόπουλος , Λ.Μανρέκα, Θ.Τσιώρος, Ν.Καρκούλης