Κατηγορίες
Αθλητικά Νέα

Ήττα για τον Πήγασο

Του Ηλία Σκαντζού

Ήττα σοκ για τον Πήγασο κόντρα στον Λέοντα Λεχαίου. Το αποτέλεσμα βέβαια αιτιολογείται από την νωθρή είσοδο του Πήγασου στον αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λέοντας  βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του, με την ομάδα της Θυρέας να προσπαθεί να μειώσει την διαφορά που είχε δημιουργηθεί. Το καλύτερο που κατάφερε ήταν να τελειώσει το ημίχρονο χάνοντας με έναν μόλις πόντο. Στο δεύτερο ημίχρονο δε βελτιώθηκε η κατάσταση και η κακή αμυντική λειτουργία σε συνάρτηση με την έλλειψη φαντασίας στη επίθεση δεν άφησε περιθώρια στον Πήγασο να ανατρέψει το αποτέλεσμα. Τελικά το παιχνίδι έληξε 60-55 με την ομάδα του Κοψαύτη να χάνει έδαφος στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος. Βέβαια δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα με τον αγώνα Κόντρα στην Νέα Κίο, εντός έδρας, να καθίσταται πολύ σημαντικός και καθοριστικός για την συνέχεια.

Η επόμενη αγωνιστική θα βρει τον Πήγασο να αντιμετωπίζει την Κορωνίδα Λυγουριού σε εντός έδρας παιχνίδι.