ΞΕΚΙΝΑ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ

Ξεκίνησε και η νέα σχολική χρονιά τελείως όμως διαφορετική από τις προηγούμενες. Οι νέες συνθήκες λόγω κορονοιού μας αναγκάζουν να φοράμε μάσκα και μέσα στην τάξη .

Τα παιδιά με ιδιαίτερη υπομονή και επιμονή εφαρμόζουν τα μέτρα προστασίας . ΜΑΣΚΑ, ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ .

Διαβάζουμε  και παρακολουθούμε σχετικά παραμύθια από τον υπολογιστή . παίζουμε παιχνίδια κρατώντας τις αποστάσεις μας και χαιρετάμε τους φίλους μας με ενα ιδιαίτερο τροπο. Με αγκώνα ,με πλατούλα ,με γόνατο.

Οι οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ γίνονται οι ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ

ΧΑΙΡΕΤΙΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΙΩΣ