Αρχείο ημέρας 19 Απριλίου 2016

14/6: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη
O εορτασμός της ημέρας στοχεύει στην εξάλειψη κάθε προκατάληψης, φόβου και άγνοιας σχετικά με την εθελοντική αιμοδοσία και στην αναγνώριση των «σιωπηλών» εθελοντών αιμοδοτών που αθόρυβα και ανιδιοτελώς προσφέρουν το αίμα τους σε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη.
   - Σχετικές αναρτήσεις

Ιστορικό

Σκακιστική άσκηση

7o Δ.Σ. Αγίου Δημητρίου – Πρώτο βραβείο τραγουδιού στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, στο 3ο Φεστιβάλ European School Radio, με το τραγούδι " Οι εθελοντές του Αιγαίου"

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά της Ε΄τάξης και τις συναδέλφισσες Δ. Χονδρογιάννη που ως μουσικός ανέλαβε τη μελοποίηση, την ενορχήστρωση και τη διδασκαλία του τραγουδιού και τις δασκάλες των δύο τμημάτων Α. Ταπραντζή και Ρ. Σωτηρίου.

7o Δ.Σ. Αγίου Δημητρίου – Πρώτο βραβείο τραγουδιού στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, στο 3ο Φεστιβάλ European School Radio, με το τραγούδι ” Οι εθελοντές του Αιγαίου”

Ημερολόγιο

Απρίλιος 2016