14 – Τηλεργασία – Ασύγχρονη και Σύγχρονη Συνεργασία από απόσταση

telework Η εξέλιξη της τεχνολογίας έχει φέρει αλλαγές στους τρόπους εργασίας και συνεργασίας. Νέες μορφές εργασίας αναδεικνύονται που δεν απαιτούν τη φυσική παρουσία του εργαζομένου στον χώρο της επιχείρησης και προσφέρουν νέες ευκαιρίες απασχόλησης. .

Με την εξέλιξη και επέDriveκταση των υπηρεσιών νέφους έχουν δημιουργηθεί στο πλαίσιο «Λογισμικό ως υπηρεσία» συνεργατικές εφαρμογές για διάφορες χρήσεις όπως η Συνεργατική συγγραφή εγγράφων.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ – Τηλεργασία – Ασύγχρονη και Σύγχρονη Συνεργασία από απόσταση

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 1 – GOOGLE Docs – Επεξεργασία Κειμένου

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 2 – GOOGLE Docs – Κοινή Χρήση

padletTo Padlet είναι ένας ψηφιακός πίνακας ανακοινώσεων ο οποίος βρίσκεται σε περιβάλλον ιστοσελίδας (web 2.0) και επιτρέπει σε καθηγητές και μαθητές να αναρτούν πάνω στον πίνακα αυτό οτιδήποτε ζητηθεί από τον εκάστοτε καθηγητή στο πλαίσιο κάποιου μαθήματος, ψηφιακό ή παραδοσιακό.

Padlet: Ένας ψηφιακός πίνακας ανακοινώσεων για τη διδασκαλία

Padlet: φτιάξτε γρήγορα έναν υπέροχο ψηφιακό πίνακα και επικοινωνήστε με μαθητές και γονείς

Padlet: Ένας ψηφιακός πίνακας ανακοινώσεων για την τάξη