Νανόχηνα

3157043_636327764803898750imagesCAIFFLGM

Πρόκειται για ένα σχέδιο δράσης που εκπονήσαμε προηγούμενη χρονιά με τους μαθητές μου για τη νανόχηνα. Η νανόχηνα είναι ένα είδος που κινδυνεύει να εξαφανιστεί.

Στόχος του προγράμματος ήταν να συνειδητοποιήσουν οι μαθητές το πρόβλημα, να ευαισθητοποιηθούν και να αποκτήσουν οικολογική συνείδηση.

Θα πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρω την ορνιθολογική εταιρεία και το καταπληκτικό εκπαιδευτικό τους πρόγραμμα στον υδροβιότοπο της Βραυρώνας.

__________________________________________________________________________________

Μικροσενάριο διδασκαλίας

Δυναμική και κινητική ενέργεια_links

Ομαδική εργασία