Αρχείο ημέρας 5 Οκτωβρίου 2023

Οκτώβριος 2023

Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών 2023

Η 5η Οκτωβρίου έχει καθιερωθεί ως η Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών, και μας υπενθυμίζει τον καθοριστικό ρόλο που παίζει ο δάσκαλος τόσο στον ”μικρόκοσμο” της τάξης και του σχολείου, όσο και ευρύτερα μέσα σε κάθε κοινωνία.
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, πιστός στις παραδόσεις του, προσέφερε στους εκπαιδευτικούς ένα μικρό κέρασμα.
Για άλλη μια φορά -και μέσα από μια τέτοια συμβολική κίνηση- εκφράζουμε ένα μεγάλο ”ευχαριστώ” στη Διεύθυνση και στους εκπαιδευτικούς μας, που βρίσκονται πάντα κοντά μας, σε ό,τι χρειαζόμαστε και που μας βοηθούν συνολικά στην εκπλήρωση και υλοποίηση των στόχων μας.
Ευχόμαστε καλή δύναμη και υπομονή στη νέα σχολική χρονιά!

Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών 2023