Το Δ.Σ. της Οι.Ομ.Κω, για έκτη κατά σειρά χρονιά, έχει αποφασίσει την χορήγηση υποτροφιών
- ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ
- ΣΚΙΟΥΡΟΣ
- ΘΡΗΝΟΣ
- ΟΜΟΡΦΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ
- ΑΡΚΟΥΔΑ ΕΒΡΟΥ
https://blogs.sch.gr/sernoukas/files/2018/12/fibonacci_project_bee-bot_2011-2012.pdf (μερική οικονομική ενίσχυση ή/και πρόσβαση σε φροντιστήριο εξ αποστάσεως εκπαίδευσης) για την υποστήριξη της προετοιμασίας στις Πανελλήνιες εισαγωγικές εξετάσεις των ΑΕΙ/ΤΕΙ στην Ελλάδα, σε μαθητές των 2 τελευταίων τάξεων του λυκείου που κατάγονται αποκλειστικά από την Κωνσταντινούπολη.
υπόψη τις σχολικές επιδόσεις, τον βαθμό ανάγκης υποστήριξης και τις συνεντεύξεις/γραπτές εξετάσεις που θα πραγματοποιηθούν. Υποψηφιότητα μπορούν να υποβάλουν οι 2ης και 3ης γενιάς εκπατρισμένοι Κωνσταντινουπολίτες που βρίσκονται στις δύο τελευταίες τάξεις του λυκείου και θέλουν να σπουδάσουν σε ΑΕΙ/ΤΕΙ της Ελλάδος.
Οι τελειόφοιτοι μαθήτριες/τές που έλαβαν πέρσι υποτροφία ή είχαν υποβάλει αίτηση πρέπει να υποβάλουν ξανά υποψηφιότητα.
Η προθεσμία υποβολής είναι η 17/11/2017. Για τον σκοπό αυτό πρέπει να υποβληθεί
Ετικέτες: εικόνα
Αφήστε μια απάντηση