Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ειδική μέριμνα για τους υποψηφίους Στρατιωτικών- Αστυνομικών Σχολών και Σ.Ε.Φ.Α.Α.

Σύμφωνα με δήλωση του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη, ειδική μέριμνα θα υπάρξει για τους υποψηφίους μαθητές των Πανελλαδικών που έχουν δηλώσει Σ.Ε.Φ.Α.Α. (Σχολές Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού), Στρατιωτικές σχολές και Σχολές Σωμάτων Ασφαλείας, ώστε στο αμέσως επόμενο στάδιο άρσης των περιορισμών και σε συνεργασία με το υπουργείο Παιδείας, να μπορούν να προπονηθούν επαρκώς για τα αγωνίσματα στα οποία θα εξεταστούν.

Επίσης ειδική μέριμνα θα υπάρξει για τους μαθητές-αθλητές, για την κατά το δυνατόν ολοκλήρωση τουλάχιστον των πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων όλων των Ομοσπονδιών, που τα αποτελέσματά τους συνυπολογίζονται στη μοριοδότηση όσων συμμετέχουν φέτος στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Πηγή: Γενική Γραμματεία Αθλητισμού