Θεατρική παράσταση

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κατερίνης «Εκάβη» πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η θεατρική παράσταση «Μια φορά και έναν καιρό στο ΣΔΕ Κατερίνης», βασισμένη σε κείμενα της Έλενας Ακρίτα. Μια φανταστική ομάδα εκπαιδευομένων του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας, οι οποίοι συμμετείχαν στο θεατρικό project της φετινής χρονιάς και δούλεψαν με μεράκι και κέφι κάνοντας άπειρες πρόβες, ήταν οι πρωταγωνιστές της βραδιάς. Με ωραίες ερμηνείες, πρόζα, χορό και τραγούδι επί σκηνής έλαβαν το θερμό χειροκρότημα του κοινού που παρακολουθούσε με ενθουσιασμό. Υπεύθυνη του θεατρικού σχεδίου δράσης ήταν η κα Σοφία Τερζοπούλου, εκπαιδεύτρια Αγγλικού Γραμματισμού του σχολείου και πολύτιμοι αρωγοί στην υλοποίηση της ωραίας αυτής παράστασης ήταν η κα Μαριάννα Γιαννακίδου, καθηγήτρια φυσικής αγωγής, με ταπεραμέντο στη σκηνοθεσία και έντονο πνεύμα εθελοντισμού, καθώς και η κα Μαρία Τσομίδου, καθηγήτρια μουσικής και επίσης εθελόντρια. Αξίζουν πολλά και θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές, καθώς τέτοιες  δράσεις  κάνουν τις ημέρες μας ομορφότερες και καθιστούν την εκπαιδευτική διαδικασία ιδιαίτερα δημιουργική και ευχάριστη.