ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ Σ.Δ.Ε. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Οι ενδιαφερόμενοι, για να εγγραφούν στο «Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας» Κατερίνης απαιτείται να συμπληρώνουν αίτηση φοίτησης στο σχολείο προσκομίζοντας τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Απολυτήριο Δημοτικού ή Βεβαίωση φοίτησης σε τάξεις Γυμνασίου
2. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης του τελευταίου εξαμήνου
3. Ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή πιστοποιητικό γέννησης ή διαβατηρίου

Σε περίπτωση που τα παραπάνω πιστοποιητικά έχουν εκδοθεί σε άλλη χώρα πλην της Ελλάδας, τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι τα κάτωθι:

1. Απολυτήριο Δημοτικού ή Βεβαίωση φοίτησης σε τάξεις Γυμνασίου (Προσκόμιση φωτοαντίγραφου του πρωτότυπου τίτλου σπουδών και
επικυρωμένη μετάφραση του τίτλου, στο οποίο αναγράφεται ο ακριβής βαθμός, η ημερομηνία και το έτος κτήσης αυτού)
2. Άδεια διαμονής
3. Ευκρινές φωτοαντίγραφο διαβατηρίου

Λοιπά συμπληρωματικά έγγραφα, όπως για το Α.Φ.Μ. και το Α.Μ.Κ.Α., ζητούνται από το σχολείο την εγγραφή του ενδιαφερόμενου.