ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Οι εγγραφές συνεχίζονται και το καλοκαίρι!

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν για πληροφορίες στα τηλέφωνα 2223029824 (Πέμπτη 9-12) και 6976409279 ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: mail@sde-aliver.eyv.sch.gr

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Φωτοτυπία ταυτότητας ή διαβατηρίου (για αλλοδαπούς)

2. Απολυτήριο δημοτικού ή Βεβαίωση φοίτησης σε τάξεις Γυμνασίου

3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή Πιστοποιητικό γέννησης

4. Δύο μικρές έγχρωμες φωτογραφίες

5. ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

6. Αίτηση εγγραφής (συμπληρώνεται στο σχολείο)

Evia Top: 9 Σεπ 2013

Δημοσιεύθηκε στη Νέα και Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

ΘΕΡΙΝΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ

Για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη πρωί από τις 9 έως τις 12

Δημοσιεύθηκε στη Νέα και Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΘΕΡΙΝΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ

ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΙΤΛΩΝ 2021

Λόγω των μέτρων για την αποφυγή διασποράς της πανδημίας δε θα πραγματοποιηθεί τελετή αποφοίτησης και ημερίδα ευαισθητοποίησης.

Τα απολυτήρια και οι αξιολογήσεις για τον Β΄κύκλο καθώς και οι αξιολογήσεις για τον Α΄κύκλο θα δοθούν στους εκπαιδευόμενους την Τετάρτη, 30-06-2021 από τις 5μ.μ. έως τις 8μ.μ.

Δημοσιεύθηκε στη Νέα και Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΙΤΛΩΝ 2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΣΔΕ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

Το ΣΔΕ απευθύνεται σε άτομα 18 ετών και άνω, που δεν έχουν φοιτήσει ή τελειώσει το Γυμνάσιο και τούς παρέχεται η δυνατότητα να ολοκληρώσουν την εννιάχρονη υποχρεωτική εκπαίδευση. Είναι ένα δημόσιο, δωρεάν, απογευματινό σχολείο  το οποίο χορηγεί μετά από φοίτηση 18 μηνών (2 σχολικά έτη), απολυτήριο ισότιμο του Γυμνασίου χωρίς το άγχος των γραπτών εξετάσεων.
Τα μαθήματα πραγματοποιούνται με καινοτόμες μεθόδους διδασκαλίας, σε φιλικό περιβάλλον και με την υποστήριξη των καθηγητών. Οι απόφοιτοι του ΣΔΕ μπορούν να συμμετέχουν σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ για πρόσληψη στην κατηγορία ΥΕ (Δήμοι, Υπουργεία κ.ά). Επίσης μπορούν να συνεχίσουν, εφόσον επιθυμούν, στην επόμενη βαθμίδα εκπαίδευσης (ΕΠΑΛ, Γενικό Λύκειο).
Το ΣΔΕ Αλιβερίου εξυπηρετεί την ευρύτερη περιοχή Κεντρικής και Νότιας Εύβοιας.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο γραφείο διεύθυνσης στην έδρα του ΣΔΕ Αλιβερίου, στο σχολικό συγκρότημα απέναντι από το Κέντρο Υγείας Αλιβερίου και στα τηλέφωνα 2223029824 και 6976409279.

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται καθημερινά, από Δευτέρα έως Παρασκευή, και ώρες 5:00-8:00 μ.μ.

Περιορισμένος αριθμός θέσεων.

Δημοσιεύθηκε στη Νέα και Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΣΔΕ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ