Το σχολείο μας διοργάνωσε Ημερίδα Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας η οποία στο σύνολό της πραγματοποιήθηκε στον υπαίθριο χώρο του σχολείου μας, την Παρασκευή, 28 Ιουνίου 2024.
Την εκδήλωσή μας τίμησαν με την παρουσία τους ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Αλιβερίου κ. Προκόπης Αλέξης και οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι κα Βασιλική Αγγελοπούλου και κ. Ευάγγελος Χαϊνάς οι οποίοι απηύθυναν σύντομο χαιρετισμό.
Η τελετή ξεκίνησε με την παρουσίαση των projects που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και συνεχίστηκε με ομιλία από τη Διευθύντρια κα Εύη Παπαδογιωργάκη και από εκπαιδευόμενους του σχολείου. Ακολούθησε η απονομή των εκθέσεων προόδου στους εκπαιδευόμενους του Α΄Κύκλου και των απολυτήριων τίτλων στους εκπαιδευόμενους του Β΄ Κύκλου.
Ευχαριστούμε θερμά τους αναδόχους του μπουφέ της ημερίδας που ήταν το ψητοπωλείο του κ. Αναστάσιου Κουκουβάου και το αρτοζαχαροπλαστείο του κ. Σταύρου Κιούση για τα εξαιρετικής ποιότητας εδέσματα με τα οποία μας προμήθευσαν και την άψογη εξυπηρέτηση και συνεργασία.
Όλοι οι παρευρισκόμενοι έμειναν πολύ ικανοποιημένοι, το κλίμα ήταν ιδιαίτερα θερμό και η ημερίδα έκλεισε με πολύ κέφι, συγκίνηση, τραγούδι και χορό.