Ευχαριστήρια επιστολή για τη συμμετοχή σας, και υλικό του σεμιναρίου “STEM και Εφαρμογές Ρομποτικής στο Δημοτικό Σχολείο”

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη σημαντική ανταπόκριση στο κάλεσμα μας και τη συμμετοχή σας στο σεμινάριο με θέμα:

STEM και Εφαρμογές Ρομποτικής στο Δημοτικό Σχολείο.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τις εισηγήτριες και εισηγητές του σεμιναρίου που μοιράστηκαν μαζί μας τις ιδέες τους, τον κόπο, το έργο και τον ενθουσιασμό τους. Έδωσαν μια ποικιλία ιδεών, μια πρώτη εικόνα, για το τι μπορεί να κάνει κανείς στο πλαίσιο αυτό. Ελπίζουμε να σας φανούν χρήσιμες στο έργο σας.

Το σεμινάριο διοργανώθηκε από τις Συντονίστριες και τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου Πληροφορικής και Δασκάλων του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, με αφορμή την ένταξη του STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) στο Πρόγραμμα Σπουδών του Δημοτικού Σχολείου.

Το υλικό του σεμιναρίου ακολουθεί, ανά εισήγηση.

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής,

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Επιμορφωτικές δράσεις, Πληροφορική, Πρωτοβάθμια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.