ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ

Αρχεία για 2 Ιανουαρίου, 2021

Αυτόχθονες λαοί

Ιαν 20212

Στην Ιστορία μάθαμε πως με τις Γεωγραφικές Ανακαλύψεις  πέρα από τα νέα είδη διατροφής και τα πολύτιμα μέταλλα, οι πολιτισμένοι Ευρωπαίοι ανέπτυξαν το εμπόριο τους σε παγκόσμια κλίμακα. Επίσης ίδρυσαν αποικίες στις νέες περιοχές και ήρθαν σε επαφή με τους πολιτισμούς αρχαίων λαών όπως οι Ίνκας και οι Αζτέκοι αλλά όχι μόνο δεν  επηρεάστηκαν από […]

από κάτω από: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αυτόχθονες λαοί

Οι Λάπωνες- Κωνσταντίνος Τ.

Λάπωνες 2

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Λάπωνες- Κωνσταντίνος Τ.

Οι Ζουλού- Ιωάννα Δ.

Ζουλου

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Ζουλού- Ιωάννα Δ.

Οι Ινδιάνοι Τσεγιέν- Αναστασία Μ.

Ινδιάνοι Τσεγιέν

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Ινδιάνοι Τσεγιέν- Αναστασία Μ.

Οι Παπούα 2- Ελευθερία Α.

ΠΑΠΟΥΑ

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Παπούα 2- Ελευθερία Α.

Οι Λάπωνες- Ιωάννης Δ.

Λάπωνες

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Λάπωνες- Ιωάννης Δ.

Οι Αβορίγινες- Ελένη Κ.

Αβορίγινες

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Αβορίγινες- Ελένη Κ.

Οι Μαορί 2- Κωνσταντίνος Κ.

Μαορί 2

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Μαορί 2- Κωνσταντίνος Κ.

Οι Εσκιμώοι- Δήμητρα Κ.

Εσκιμώοι

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Εσκιμώοι- Δήμητρα Κ.

Οι Παπούα- Χρήστος Κ.

Παπούα

από κάτω από: Εκπαιδευτικό υλικό | με ετικέτα ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι Παπούα- Χρήστος Κ.
« Παλιότερα άρθρα