ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΓΡΑΠΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑΣ Α ΦΥΣΙΚΗ ΚΦ1

Αύριο, Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2018 ολοκληρώνεται η διαδικασία της Γραπτής Δοκιμασίας στο 1ο κεφάλαιο της Εισαγωγής στις Φυσικές Επιστήμες.

Επόμενη εβδομάδα θα είναι εβδομάδα παράδοσης των εργασιών στο κεφάλαιο 1 και εκκίνησης του κεφαλαίου 2 της Φυσικής με αντικείμενο την Δυναμική.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

e class για τους μαθητές της Α’ του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ξάνθης

Ο σύνδεσμος που ακολουθεί αποτελεί ένα ιστοχώρο του υπουργείου παιδείας όπου οι μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ξάνθης μπορούν να παρακολουθούν τα μαθήματα των Φυσικών Επιστημών (και όχι μόνο) που προσφέρονται από το σχολείο μας.

Στον ιστοχώρο αυτό ψάξτε για τον νομό Ξάνθης και το 1ο ΕΠΑΛ Ξάνθης, επιλέξτε το μάθημα που θέλετε, γράψτε τον κωδικό που σας έδωσε ο καθηγητής (αν χρειάζεται) και περιηγηθείτε στην ύλη, τις εργασίες, τις δοκιμασίες (ή και τις απαντήσεις σε αυτές) και ότι άλλο σχετίζεται με το μάθημα που επιλέξατε.

Ο ιστοχώρος λοιπόν είναι http://eclass.sch.gr/.

Όλες οι παρατηρήσεις σας είναι δεκτές να συζητηθούν στην τάξη.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

ΩΡΙΑΙΑ ΓΡΑΠΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΤΗΣ Α’ ΕΠΑΛ

Η τρέχουσα εβδομάδα είναι εβδομάδα γραπτών δοκιμασιών για τους μαθητές της Α’ τάξης του Α’ ΕΠΑΛ Ξάνθης στο μάθημα της Φυσικής. Την αρχή έκανε το Α1 και ακολουθούν αύριο τα τμήματα Α3 και Α2.

Να έχετε επιτυχία.

Δημοσιεύθηκε στη ΦΥΣΙΚΗ Α ΤΑΞΗΣ | Σχολιάστε

Δευτέρα 2018-10-08 Δίχως Μάθημα

Καλημέρα.

Τη Δευτέρα 2018-10-08, δεν θα κάνω μαθήματα στο σχολείο λόγω κανονικής άδειας.

Τα μαθήματα κανονικά από την Τρίτη 2018-10-09, σύμφωνα με το πρόγραμμα του σχολείου.

ΓκΒΔ

Οκτώβρης 2018 στο Α’ ΕΠΑΛ Ξάνθης

Το ιστολόγιο αυτό για περίπου ένα χρόνο έμεινε ανενεργό. Πέρασε η χρονιά 2017-2018 δίχως ούτε ένα άρθρο ή δραστηριότητα. Τον Οκτώβρη του 2018 ξεκινά η ίδια προσπάθεια ενημέρωσης της κοινότητας της Α’ τάξης του ΕΠΑΛ Ξάνθης με το ίδιο ιστολόγιο αλλά ενεργό (ελπίζω) αυτή τη φορά.

Γκιρκίζας Δημήτριος

Καλημέρα κόσμε!

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιο της Φυσικής της Α’ του 1ου ΕΠΑ.Λ. Ξάνθης.

Ο σκοπός του ιστολογίου Phys-A-EPAL είναι η ενημέρωση των μαθητών της Α’ τάξης του 1ου ΕΠΑΛ Ξάνθης για την πορεία της διδασκαλίας του μαθήματος της Φυσικής στο σχολείο.

Απευθύνεται και στα έξι τμήματα της Α’ στα οποία διδάσκω το μάθημα της Φυσικής.

Καλή Αρχή, λοιπόν, καθώς από την επόμενη εβδομάδα μπαίνουμε σε κανονικούς ρυθμούς διδασκαλίας.

Καλή Σχολική Χρονιά.

(αν και με  ξέρετε)