Άλλη μία σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της και το φετινό μας ταξίδι κάπου εδώ τελειώνει! Οι αναμνήσεις μας πολλές και γέμισαν το αμπάρι της καρδιάς μας με χαρά, αγάπη κι αγκαλιές! Ευχόμαστε στους αγαπημένους μας μαθητές καλή ξεκούραση… είναι ώρα για βόλτες και βουτιές, στις ακρογιαλιές!
Πραγματοποιήθηκε σήμερα με περίσσεια χαρά κι ενθουσιασμό η καλοκαιρινή γιορτή λήξης αυτής της σχολικής χρονιάς! Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου σε συνεργασία με τα παιδιά του Δ.Σ Πενταλόφου παρουσίασαν με πολύ κέφι στον κόσμο που επισκέφτηκε τη γιορτή μας, γνωστές σκηνές από αγαπημένες ταινίες του παλιού καλού ελληνικού κινηματογράφου!
Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου έδωσαν το σήμα της έναρξης με σκηνές από την ταινία “Οι θαλασσιές οι χάντρες”, ενώ χόρεψαν στους ρυθμούς των τραγουδιών της ταινίας!
Στη συνέχεια ακολούθησαν με τη σειρά όλες οι τάξεις του δημοτικού σχολείου, παρουσιάζοντας γνωστές ταινίες όπως:
“Η Αλίκη στο Ναυτικό” – Α’ τάξη
“Λατέρνα, Φτώχεια και Φιλότιμο” – Β’ τάξη
“Γοργόνες και Μάγκες” – Γ’ τάξη
“Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο” – Δ’ τάξη
“Ο στρίγκλος που έγινε αρνάκι” – Ε’ τάξη
Ενώ, τα παιδιά της Στ’ τάξης τραγούδησαν τραγούδια αποχαιρετώντας τους συμμαθητές και τους δασκάλους τους, αλλά και το σχολείο!
Με τη λήξη των εκδηλώσεων ακολούθησε μπουφές και αναψυκτικά, τα οποία είχε ετοιμάσει ο “Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων” του σχολείου μας. Ευχαριστούμε θερμά όλα τα μέλη του Συλλόγου για την όμορφη συνεργασία, για την υποστήριξη και την αγάπη τους!
“Αγάπα με όσο μπορείς να παίρνω δύναμη, να σ’ αγαπώ κι εγώ να παίρνω θάρρος κι όταν σαλπάρω στ’ ανοιχτά, όταν τα βράχια είναι κοντά, εσύ φως μου να ‘σαι ο φάρος!!!”
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.ΕντάξειΔιαβάστε περισσότερα