ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Ονοματεπώνυμο : ΤΣΟΝΤΖΟΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Οικογενειακή κατάσταση : ΕΓΓΑΜΗ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ

Σπουδές

1992 – 1997 Πτυχίο Εκπαιδευτικού Τεχνολόγου Ηλεκτρονικού Μηχανικού της Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ/Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε με γενικό βαθμό 7,14 – Πολύ Καλά

Ξένες Γλώσσες

Αγγλικά: Proficiency – University of Cambridge – Άδεια Έπάρκειας Προσόντων του Υπ.Εθν.Παιδείας & Θρησκ/των

Ειδικές γνώσεις

Χρήση Η/Υ

Δεκέμβριος 2005 Πιστοποίηση δεξιοτήτων και γνώσεων στις τεχνολογίες πληροφορίας και επικοινωνιών του ΥΠΕΠΘ (Βασικές έννοιες, Επεξεργασία κειμένου, Υπολογιστικά φύλλα, Διαχείριση πληροφοριών και επικοινωνίας, Λογισμικό Παρουσίασης)

Οργανωτικές Δεξιότητες και Ικανότητες

Υπεύθυνη Δράσεων Πρόληψης της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού του 3ου Ε.ΠΑ.Λ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Συνεχής Κατάρτιση

Συνεχής κατάρτιση με επιμορφωτικά σεμινάρια σε εκπαιδευτικά θέματα που άπτονται της ειδικότητας , του τρόπου λειτουργίας της Β/Βάθμιας εκπαιδευσης, Συμβουλευτικής και επαγγελματικού προσανατολισμού, ενδοσχολικής βιας και διαδικτυακού εκφοβισμού, Πρόληψη και Ψυχοθεραπευτικές Παρεμβάσεις σε παιδιά σχολικής και εφηβικής ηλικίας.
Συμμετοχή σε περιβαλλοντικό πρόγραμμα, έκθεση σχεδίου σε συνεργασία με ΓΕΛ, εκπαιδευτικές εκδρομές

Επαγγελματική Εμπειρία

26/11/2001 έως σήμερα Μόνιμη εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 84 ( πρών ΠΕ17.04) στο  Περιστέρι
2001-1999 Αναπληρώτρια εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ17.04
Μάιος 2008–Οκτώβριος 2008 Γραμματεία σε εταιρία Ιατρικών Μηχανημάτων και Χειρουργικών Εργαλείών.
18/11/1996 – 17/05/1997 Πρακτικά ασκούμενη στον ΑΗΣ Λαυρίου.

Συγγραφική Δραστηριότητα

Πτυχιακή Εργασία – Θέμα : «ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΣΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΗΣ ΣΕ ΟΘΟΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ», ΑΣΕΤΕΜ/ΣΕΛΕΤΕ, 1997

Συστατικές Επιστολές

Διαθέσιμες εφόσον ζητηθούν