Σήμερα όπως και κάθε πρωί ξεκινήσαμε την μέρα μας με τον ορθογραφία των παιδιών , όπου τους δόθηκαν λέξεις στις οποίες έπρεπε να τοποθετήσουν το σωστό ι. Στην συνέχεια όλοι οι μαθητές διάβασαν το κείμενο το οποίο είχαν για ανάγνωση. Αφού ολοκληρώσαμε τα καθήκοντά τους  κάναμε ασκήσεις στον πίνακα.  Έπειτα κάναμε ασκήσεις στο βιβλίο μαθηματικών 10η, 11η ενότητα. Προφορικά εξασκηθήκαμε στα ζευγαράκια των αριθμών μέχρι το 10. Τέλος μιλήσαμε για τα λίπη, την ζάχαρη, τα γλυκά και τα αναψυκτικά στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων. Συζητήσαμε για  το πώς μπορούμε να τα βγάλουμε από τις καθημερινές μας διατροφικές συνήθειες.

Για αύριο οι μαθητές έχουν:

1. Ορθογραφία και αντιγραφή ”Ρίνο πάρε το καρότο και το νερό”  και τις λέξεις ρινόκερος και κόκορας
  2. Φωτοτυπία
  3. Ανάγνωση τις προτασούλες της φωτοτυπίας