Χριστουγεννιάτικο παζάρι. 2021-2022

Τα ξωτικά είναι έτοιμα για το Χριστουγεννιάτικο παζάρι.

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου Βελιτσών και οι μαθητές του Δημοτικού σχολείου Βελιτσών συνεργάζονται από κοινού για το παζάρι των σχολείων τους.

Τα ξωτικά (οι μαθητές του Νηπιαγωγείου) παρατηρούν τα έργα τους και προτείνουν….!!!

να…

…προτείνουν να πάρουν σπίτι τους κάποια. Και να κρατήσουν για το παζάρι μερικά.

Είναι δική τους δουλειά κι η απόφασή τους σεβαστή.

Επισκέφτηκαν τα έργα των μαθητών του Δημοτικού σχολείου όταν τελείωσαν τα δικά τους.

Το κάθε παιδί επέλεξε αυτό που του άρεσε κι ήθελε να πάρει από τα έργα των μαθητών του Δημοτικού σχολείου.

και στο τέλος είχαν στιγμές χαλάρωσης και κεράσματος.

Ευχαριστούμε όλες και όλους , όσοι παρευρέθηκαν αλλά και όσοι βοήθησαν το παζάρι μας σε άλλη χρονική στιγμή, επειδή δεν κατέστη δυνατόν να παραβρεθούν λόγω υποχρεώσεων.

και φυσικά….

Για την κα Αλεξάνδρα Βγ.

Οι μαθητές και το διδακτικό προσωπικό του Νηπιαγωγείου  ευχαριστούν πολύ για την συνεργασία την κα Αλεξάνδρα Βγ. με ένα αναμνηστικό. Σας ευχαριστούμε για την φροντίδα και την καθαριότητα του χώρου μας!!!

Και του Χρόνου!!! Με ΥΓΕΙΑ, ΕΥΛΟΓΙΑ, ΠΡΟΟΔΟ  ΑΓΑΠΗ.

(Την ημέρα του Χριστουγεννιάτικου παζαριού  οι μαθητές του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού σχολείου δέχτηκαν δώρα και κέρασμα από τον πρόεδρο της κοινότητας Βελιτσών κ. Ν.Β.).