ΔΙΑΧΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ e-twinning/Sportwinning 2023-2024 (Dissemination)

Στο παρακάτω βίντεο, μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει την διάχυση του πραγματικά εξαιρετικού προγράμματος e-twinning, με τίτλο : Sportwinning,στο οποίο συμμετείχαμε την φετινή σχολική χρονιά 2023-2024. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα με θέμα τον αθλητισμό συμμετείχαν πέντε διαφορετικές χώρες Ελλάδα, Πολωνία, Τουρκία, Ρουμανία, Σλοβακία και 15 εκπαιδευτικοί από τις ανωτέρω χώρες. Ήταν πραγματικά μεγάλη μας χαρά που συμμετείχαμε στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, που γνωρίσαμε και συνεργαστήκαμε με σχολεία του εξωτερικού, που διευρύναμε τις γνώσεις μας γύρω από τον αθλητισμό και την συμβολή του στη ζωή μας .

Το πρόγραμμα αυτό, στάθηκε αφορμή να συμμετάσχουμε σε μαθητικούς διαγωνισμούς και να συνάψουμε συνεργασίες με διάφορους φορείς, πετυχαίνοντας το ¨άνοιγμα¨ του σχολείου στην κοινωνία.

Απολαύστε το βίντεο!