Στο Νηπιαγωγείο μας, η θεατρική ομάδα Λώτινος Ήλιος παρουσίασε την παράσταση “Τα ξωτικά του Αη Βασίλη“.
Δυο καλικάντζαροι μπαίνουν σε ένα τσαγκαράδικο για να φάνε γλυκά και να κάνουν ζημιές και σκανταλιές. Η γνωριμία τους, όμως με τον τσαγκάρη- Αϊ – Βασίλη, θα αλλάξει τη ζωή τους: μεταμορφώνονται από άτακτοι καλικάντζαροι σε ξωτικά – βοηθοί του. Μαζί του τυλίγουν τα παπούτσια σε δώρα και τα μοιράζουν στα παιδιά που έχουν τη μεγαλύτερη ανάγκη.
Ένα παραμύθι για το πνεύμα των Χριστουγέννων και την αξία της προσφοράς.
Τα παιδιά διασκέδασαν αφάνταστα και σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα.