Ευχαριστήρια

• Ευχαριστούμε πολύ την κα Πετρούλα Κώστα για την προσφορά μελιού δικής της παραγωγής στους μικρούς μας μαθητές.
  • Ευχαριστούμε πολύ ανώνυμη μητέρα η οποία προσέφερε δωρεά των 50 ευρώ για την αγορά χρήσιμου εργαλείου για το σχολείο μας.
  • Ευχαριστούμε πολύ την κα Αφροδίτη Μεθενίτου για τη δωρεά μιας ευρείας και ενδιαφέρουσας γκάμας παιδικών βιβλίων προς ενίσχυση της σχολικής μας βιβλιοθήκης. Τα βιβλία αποτελούν τον πολύτιμο θησαυρό για την μάθηση και την καλλιέργεια της γνώσης ιδιαίτερα για τους μικρούς μαθητές που φοιτούν σε ακριτικά νησιά.
  • Ευχαριστούμε πολύ την συγγραφέα παιδικών βιβλίων κα Κατερίνα Παπαποστόλου για τη δωρεά προσφορά των βιβλίων της “Τα δώρα της Διώνης”, “Ζωο…γραφική στο Βασίλειο του πόθου”, “Μαγικός Θρόνος”, προς ενίσχυση της βιβλιοθήκης της σχολικής μας μονάδας
  • Ευχαριστούμε πολύ ανώνυμο κύριο για την δωρεά ποσού 140€ προς αγορά νέων χαλιών της σχολικής μας μονάδας, στην μνήμη του πατέρα του.
  • Ευχαριστούμε πολύ τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας για την συνεχόμενη στήριξη και συμβολή του και ιδιαίτερα για την διεξαγωγή της χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης της σχολικής μας μονάδας.
  • Ευχαριστούμε πολύ τις μητέρες μαθητών μας κα Θέμη Μαμουζέλου και την κα Μαρία Μιχαλίτσα Τυρίκου για την προσφορά ποπ κορν στους μικρούς μας μαθητές κατά την παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης της Τροφούπολης.
  • Ευχαριστούμε πολύ την κα Νομική Τρουμουλιάρη για την δωρεά προσφορά ντουλάπας στο νηπιαγωγείο μας.
  • Ευχαριστούμε πολύ την κα Δάφνη Μαρία Βουβάλη για τη δωρεά προσφορά του βιβλίου της “Θρύλοι και Παραμύθια της Καλύμνου” προς ενίσχυση της σχολικής μας βιβλιοθήκης.
  • Ευχαριστούμε πολύ την κα Ατσά Ελευθερία για τη δωρεάν προσφορά των καπέλων και διακοσμητικών οστρακοειδών στο νηπιαγωγείο μας για την καλοκαιρινή μας γιορτή από την επιχείρησή της “Το Φιόρδ του Βαθέος”.
  • Ευχαριστούμε πολύ τον ιερέα της ενορίας Αγ.Τριάδος Βαθέος Καλύμνου πατέρα Μιχαήλ Μακαρούνα για την προσφορά δώρων στους μαθητές του νηπιαγωγείου μας για την πράξη συνεισφοράς των παιδιών και των γονέων σε συνανθρώπους μας.
  • Ευχαριστούμε θερμά την παιδίατρο κα Κατερίνα Χαραλαμπάκη Κατσοτούρχη για την άμεση ανταπόκρισή της και την επίσκεψή της στο νηπιαγωγείο με σκοπό την ενημέρωση των παιδιών στα πλαίσια υλοποίησης του εργαστηρίου δεξιοτήτων “Ζω καλύτερα-Ευ ζην: Μαθαίνω για το ανθρώπινο σώμα”.
  • Ευχαριστούμε πολύ τον εκπρόσωπο γονέων της σχολικής μας μονάδας κ. Τσάκκο Παντελή για την δωρεάν προσφορά γευμάτων των παιδιών την ημέρα της Τσικνοπέμπτης από την επιχείρησή του “Γεροπλάτανος”.