Αποτελέσματα διαγωνισμών που συμμετείχε το νηπιαγωγείο

Το νηπιαγωγείο μας συμμετείχε σε δύο μαθητικούς διαγωνισμούς  τη φετινή χρονιά… Με πολύ μεράκι και όρεξη ετοιμάσαμε όμορφες δημιουργίες με κύριο στόχο να περάσουμε στον κόσμο σημαντικά μηνύματα!

Αρχικά, ο διαγωνισμός της Helmepa Junior ”Μην ψαρώνεις, μπορούμε να σώσουμε τις θάλασσες” στόχο είχε να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές σχετικά με τη προστασία των θαλασσών και των ακτών της χώρας μας!

Το σχολείο μας έλαβε έπαινο για τη συμμετοχή του!

Η HELMEPA,μαζί με τους επαίνους, έστειλε στους συμμετέχοντες μαθητές και κάποια αναμνηστικά δωράκια!

IMG 20240613 171556

Το νηπιαγωγείο μας έλαβε μέρος και στον 1ο Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό Φιλοζωίας της ΔΙ.Π.Ε. Φλώρινας ”Συμβιώνοντας με τα ζώα”. Βασικός στόχος του διαγωνισμού ήταν η καλλιέργεια του σεβασμού και της αγάπης προς τα ζώα.

Μετά τη διενέργεια της αξιολόγησης των 3.148 έργων που κατατέθηκαν κατά την υλοποίηση του διαγωνισμού, το νηπιαγωγείο μας έλαβε το 1ο βραβείο στην κατηγορία ”Ομαδικό Κολάζ-(βαθμίδα Νηπιαγωγείο)”

IMG 20240616 185227

Το ομαδικό μας έργο μπορείτε να το δείτε στο παρακάτω βίντεο (2.28′)

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!

received 2587187231456097