Η κτηνίατρος κα Ζωή Θώμου, μας ενημέρωσε σχετικά με την Παγκόσμια Ημέρα Φιλοζωίας. Μέσα από μια παρουσίαση, βίντεο και συζήτηση, ανέδειξε την ανάγκη για την ευαισθητοποίηση όλων μας σχετικά με την προστασία των ζώων.
Η πολύ όμορφη αυτή ημέρα έκλεισε με μια τηλεδιάσκεψη με τους εθελοντές/τριες ενός καταφυγίου αδέσποτων σκυλιών της περιοχής μας, όπου είχαμε την ευκαιρία να ξεναγηθούμε στους χώρους και να γνωρίσουμε τα ζώα που φιλοξενούνται εκεί.