Πάσχα 2023
Ξεκινήσαμε την ενασχόληση μας με τη θεματική ενότητα του Πάσχα διαβάζοντας ένα ηλεκτρονικό βιβλίο με “Τα γεγονότα της Μεγάλης Εβδομάδας μέσα από πίνακες ζωγραφικής” που επιμελήθηκε η Έλενα Γιαννακοπούλου. Μπορείτε να δείτε το βιβλίο πατώντας εδώ.
Στη συνέχεια παίξαμε κουίζ για να δούμε τι θυμόμαστε από τα γεγονότα της Μεγάλης Εβδομάδας. Θα το βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμό: https://drive.google.com/file/d/1XfVb9URBzW5Gxbp7uonwmkTv01kw8zBp/view?usp=sharing
Για να μπορέσετε να το δείτε σωστά και να παίξετε τα παιχνίδια θα πρέπει να κατεβάσετε το power point και να το δείτε ως Προβολή Παρουσίασης.
Επίσης παίξαμε κι εδώ