ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Το ΔΣ για το σχολικό έτος 2020-21 έχει ως  εξής:

Πρόεδρος Κιαγιά Γαριφαλιά
Αντιπρόεδρος Σερεφέτη Ιφιγένεια
Ταμίας Δουλγεράκη Καλλιόπη
Γραμματέας Κουμεντάκη Ελευθερία
Μέλος Μοσχάκη Ειρήνη
Μέλος Τζαγκαράκη Ιωάννα
Μέλος Κουτσιούμπας Παναγιώτης
Μέλος Πουλάι Μύρων
Αναπληρωματικό Μέλος Ευαγγελιδάκη Μαρία
Αναπληρωματικό Μέλος Βασιλάκης Βασίλης

Τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου καθόλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς είχαν άψογη συνεργασία με τις εκπαιδευτικούς και φρόντιζαν για την κάλυψη των αναγκών του σχολείου. Συγκεκριμένα οι δράσεις τους ήταν οι εξής:

1. Εξέδωσαν ημερολόγια.
  2. Αγόρασαν και μοίρασαν τα δώρα του Άι Βασίλη.
  3. Αγόρασαν τα τρία δώρα για τους τυχερούς της βασιλόπιτας (ένα για το κάθε τμήμα).
  4. Αγόρασαν ένα λάπτοπ για το πράσινο τμήμα.
  5. Αγόρασαν το ύφασμα για την κατασκευή ξύλινου σπιτιού και φρόντισαν για την κατασκευή του την οποία έκανε δωρεάν ο κύριος Χαράλαμπος Παλιεράκης (μαραγκός). Το στρωματάκι ήταν προσφορά του κ. Γιώργου Κουγιουμουτζή (ταπετσαρίες επίπλων). Το ύφασμα έραψε δωρεάν η κ. Γεωργία Κασαπάκη.
  6. Φρόντισαν για την επισκευή του λαπ-τοπ και την προμήθεια νέου φορτιστή μετά την πλημμύρα στο γαλάζιο τμήμα.
  7. Αγόρασαν χώμα για το λαχανόκηπο.
  8. Αγόρασαν χρώματα και όλα τα άλλα απαραίτητα υλικά για το βάψιμο και τη ζωγραφική στους εξωτερικούς χώρους.
  9. Η κυρία Αντωνία Καλλιάνη (μητέρα του Πάρη) και η κυρία Ειρήνη Μοσχάκη (μητέρα της Δάφνης) έβαψαν και ζωγράφισαν τον τοίχο του γαλάζιου τμήματος.
  10. Ο κύριος Βασίλης Βασιλάκης (πατέρας της Μαρίας) κατασκεύασε με παλέτες δυο ξύλινες κουζίνες, τις έβαψε και τις τοποθέτησε στον εξωτερικό χώρο του σχολείου.
  11. Ο κ. Βασίλης Βασιλάκης τοποθέτησε επίσης τον εξοπλισμό για την σύνδεση wi fi στο γαλάζιο τμήμα.
  12. Ο κύριος Μύρος Πούλαι (πατέρας του Άνγκελο) κατασκεύασε με παλέτες ένα αμάξι και το τοποθέτησε στον εξωτερικό χώρο του σχολείου.
  13. Τέλος, την τελευταία ημέρα που τα παιδιά ήλθαν στο σχολείο για να πάρουν τις εργασίες και τα αναμνηστικά, ο Σύλλογος μοίρασε παγωτίνια σε όλα τα παιδιά.

Ο Σύλλογος διδασκόντων ευχαριστεί θερμά όλους που με την εργασία και την προσφορά τους συνέβαλαν στο να γίνει το σχολείο μας πιο όμορφο και λειτουργικό.