ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2021

Το Νηπιαγωγείο Πλάτανος  βρίσκεται σε μια περιοχή που δοκιμάστηκε από την καταστροφική πυρκαγιά της 5ης Αυγούστου 2021 με αρνητικές οικονομικές, συναισθηματικές και ψυχολογικές συνέπειες για τους κατοίκους και τα παιδιά που βίωσαν αυτές τις συνθήκες. Αρωγοί όμως σ’ αυτές τις καταστάσεις ήταν οι εθελοντές – δωρητές, πρόσωπα, ιδρύματα και οργανώσεις που με τις δωρεές τους ανακούφισαν και χαροποίησαν τους μικρούς μαθητές και τις οικογένειές τους. Ευχαριστούμε θερμά όλους!!!

1. Ο Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών σε συνεργασία με την “Αποστολή” της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, μετά τον Αγιασμό της 13ης Σεπτεμβρίου προσέφεραν σε κάθε μαθητή μάσκες και μια δωροεπιταγή  50 ευρώ  για αγορά  της σχολικής λίστας από το κατάστημα public. 12