Νέες Εγγραφές Σχολικού Έτους 2024-2025

Από την 1η έως την 20η Μαρτίου 2024 πραγματοποιούνται οι νέες εγγραφές προνηπίων. Εγγράφονται υποχρεωτικά όλα τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1/1/2020 έως 31/12/2020

Η εγγραφή των ήδη φοιτούντων προνηπίων ως νήπια γίνεται αυτεπάγγελτα και οι γονείς δηλώνουν αν επιθυμούν τη φοίτηση στο Προαιρετικό Ολοήμερο για το νέο σχολικό έτος.

Οι νέες εγγραφές των προνηπίων γίνονται στην εφαρμογή:

όπου και επιλέγουν οι γονείς/κηδεμόνες το Νηπιαγωγείο Παραλίας Διονυσίου, εφόσον κατοικούν στα όρια της σχολικής περιφέρειας του σχολείου.

Κατόπιν ΠΡΕΠΕΙ να προσκομίσετε στο Νηπιαγωγείο:

1. Υπεύθυνη δήλωση έτερου γονέα πως συναινεί στην εγγραφή του τέκνου του,
  2. Λογαριασμό ΔΕΚΟ ή άλλο δημόσιο έγγραφο που να πιστοποιεί τη δ/νση κατοικίας
  3. Βιβλιάριο Υγείας μαθητή/τριας για τον έλεγχο των εμβολίων
  4. Μόνο οι αλλοδαποί μαθητές/τριες πιστοποιητικό γέννησης
  5. Ατομικό Δελτίο Υγεία Μαθητή/τριας συμπληρωμένο από παιδίατρο.
  6. Γνωμάτευση από ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., εφόσον υπάρχει, σε περίπτωση μαθητή/τριας με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

ΜΟΝΟ στις περιπτώσεις αδυναμίας υποβολής αίτησης οι γονείς προσέρχονται στο νηπιαγωγείο για να υποβληθεί η αίτηση με τη συνδρομή των νηπιαγωγών καθημερινά μεταξύ 12:10 έως 13:30.

Νηπιαγωγείο Παραλίας Διονυσίου