Καλωσορίσατε στην παρεούλα μας !

Αγαπημένοι μας γονείς, μαθητές και επισκέπτες του Ολοήμερου Νηπιαγωγείου Παντοκράτορα, καλωσορίσατε στη σελίδα μας. Το σχολείο μας βρίσκεται στο πανέμορφο νησί του Ιονίου, τη Ζάκυνθο και αποτελείται από 2 τμήματα υποχρεωτικού πρωινού προγράμματος και 1 τμήμα ολοήμερου.
Το blog αυτό δημιουργήθηκε για να σας κρατά δημιουργικά παρέα τις μέρες αυτές που θα παραμείνουμε σπίτι και για να σας δίνει ιδέες απασχόλησης με δραστηριότητες, κατασκευές, απλές ασκήσεις, βίντεο και τραγούδια με θεματολογία από τα καθημερινά μας προγράμματα. Θα προσπαθήσουμε δηλαδή να μεταφέρουμε για όσο διάστημα χρειαστεί το  σχολείο στο σπίτι. Μέχρι τη στιγμή που θα αφήσουμε οριστικά πίσω τις δύσκολες αυτές μέρες και θα σμίξουμε αγκαλιασμένοι στις τάξεις μας και στην αυλή μας, που κι αυτές υπομονετικά περιμένουν να γεμίσουν και πάλι με φωνούλες, γέλια, τραγούδια και παιχνίδια. Οι δασκάλες του σχολείου θα εμπλουτίζουν τακτικά τη σελίδα με δραστηριότητες ποικίλης ύλης. Κι επειδή πιστεύουμε πως η καλύτερη διδασκαλία στηρίζεται στην αλληλεπίδραση, μπορείτε κι εσείς να μας στέλνετε τις ιδέες σας ή φωτογραφίες από τις κατασκευές και τις δραστηριότητες των παιδιών να τις δημοσιεύουμε εδώ ( με κάθε προσοχή πάντα 🙂 ).
Θα χαρούμε πολύ να δούμε την παρέα μας να μεγαλώνει κάθε μέρα !
Email επικοινωνίας:   maria.mpll2008@gmail.com  (Μαρία Μπαλαλά)  / tanikos@sch.gr  (Αναστασία Βυθούλκα)  / maurakarafili@hotmail.com (Μαύρα Καραφύλη).

Καλωσορίσατε στο νηπιαγωγείο μας!