Συλλογή πλαστικών καπακιών

Η δράση μας για συλλογή πλαστικών καπακιών συνεχίστηκε και τη φετινή σχολική χρονιά. Μαθητές/τριες, εκπαιδευτικοί, μαθητές & μαθήτριες που φοίτησαν τα προηγούμενα χρόνια στο Νηπιαγωγείο μας και κάτοικοι του χωριού ενώσαν τις δυνάμεις τους και τα κατάφεραν!

Είναι πολύ συγκινητικό να βλέπεις παλιούς μαθητές/τριες να φέρνουν τη σακούλα τους γεμάτη με καπάκια αλλά και να βρίσκεις κρεμασμένες σακούλες στα κάγκελα από κατοίκους, που γνωρίζουν τη δράση μας!

Φέτος, επιπρόσθετα, συνεργαστήκαμε με το μαθητικό κι εκπαιδευτικό προσωπικό του Δημοτικού Σχολείου Παλατιτσίων – Βεργίνας και αποφασίσαμε να χαρίσουμε τα πλαστικά καπάκια στα Παιδιά της Άνοιξης, στο Φιλανθρωπικό Μη Κερδοσκοπικό Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων Με Αναπηρία Νομού Ημαθίας.

Την Πέμπτη 4 Μαϊου 2023, κατόπιν συνεννόησης με τη Δ/ντρια του Συλλόγου, μας επισκέφτηκε ο οδηγός του λεωφορείου από τα Παιδιά της Άνοιξης και παρέλαβε τις κούτες μας.

Συλλογή καπακιών14 15 16και φυσικά συνεχίζουμε τη συλλογή πλαστικών καπακιών…