Ευχαριστήριο από το Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Αλεξάνδρειας

Στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning «Κόκκινη κλωστή δεμένη δεξιότητες γυρεύει» και μέσα από την θεματική «Φροντίζω το περιβάλλον» του εργαστηρίου δεξιοτήτων τα παιδιά, προσεγγίζοντας το θέμα της Αειφορίας , της ανακύκλωσης και της κυκλικής οικονομίας, έκαναν κατασκευές με ανακυκλώσιμα υλικά τις οποίες διέθεσαν προς «πώληση» σε πασχαλινό bazaar.

Την Μ. Τρίτη 19-4-2022 παραδώθηκαν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Αλεξάνδρειας, τα προϊόντα που συγκεντρώθηκαν από τους γονείς και τα παιδιά, προς ενίσχυσή του.

Λήψη αρχείου

Η δράση μας αυτή έδωσε στους μαθητές και στις μαθήτριες μας την ευκαιρία να μάθουν μαζί, να μοιραστούν τους προβληματισμούς τους, να ενώσουν τις δυνάμεις τους και να συμμετέχουν σε αυθεντικές και με σημασία μαθησιακές δραστηριότητες!

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας όλα τα εμπλεκόμενα σχολεία, παιδιά και εκπαιδευτικούς!!!