Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022-2023

2022 23

Λήψη αρχείου

Σύμφωνα με την παραπάνω εγκύκλιο Φ.6/18466/Δ1/18-2-2022 του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, με θέμα: “Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022-23”, οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου 2022.

Εγγραφές μετά την 2οη Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Συγκεκριμένα για το σχολικό έτος 2022-23 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι το 2017 και 2018.

Όρια της Σχολικής Μονάδας μας είναι:
Η περιοχή των ορίων της Κοινότητας Παλατιτσίων και Συκιάς

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 2331092215.

Ώρες επικοινωνίας και προσέλευσης για τις εγγραφές:  13.00 μμ.- 14.00 μ.μ.

Η εγγραφή προνηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.

Η εγγραφή των προνηπίων γίνεται μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής με Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ Συνέχεια

Make Α Wish- Κάνε Μια Ευχή Ελλάδος

Στο πλαίσιο της Θεματικής ενότητας “Ενδιαφέρομαι και ενεργώ- κοινωνική συναίσθηση και ευθύνη, Ανθρώπινα Δικαιώματα” συζητήσαμε για την αξία της προσφοράς και της φιλανθρωπίας και συμμετείχαμε ενεργά για να εκπληρωθεί η ευχή του Λευτέρη!

Λήψη αρχείου

Δεν είναι απλά μια ευχή. Είναι πολλά παραπάνω.

Είναι φως στο σκοτάδι. Είναι δύναμη. Είναι ελπίδα. Είναι ζωή.