Μάρτιος 2024…Εγγραφές προνηπίων σχολικού έτους 2024-2025

Εγγραφές προνηπίων σχολικού έτους 2024-2025

Οι εγγραφές των παιδιών που είναι γεννημένα το έτος 2020 στο Νηπιαγωγείο είναι από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου.

Οι αιτήσεις εγγραφών γίνονται με Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής από τους γονείς/κηδεμόνες, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας:

όπου επιλέγεται το Νηπιαγωγείο στο οποίο ανήκει ο μαθητής σύμφωνα με την διεύθυνση κατοικίας του, συμπληρώνονται τα απαιτούμενα πεδία και επισυνάπτονται τα απαραίτητα παραστατικά.

Δικαιολογητικά που προσκομίζονται στην σχολική μονάδα :

1. Αίτηση Εγγραφής.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ).
  3. Βιβλιάριο Υγείας του μαθητή, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  4. Υπεύθυνη Δήλωση έτερου γονέα/κηδεμόνα που συναινεί για την αίτηση-δήλωση εγγραφής του μαθητή και τα στοιχεία αυτού.
  5. Βεβαίωση φοίτησης άλλων τέκνων της οικογένειας που φοιτούν στην ίδια ή συστεγαζόμενη σχολική μονάδα.
  6. Αποδεικτικό έγγραφο που να τεκμηριώνεται η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας.
  7. Υπεύθυνη Δήλωση συνοδού/ών των νηπίων/προνηπίων για ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση από και προς το Νηπιαγωγείο.

** Τα δικαιολογητικά υπ’ αριθμών 1,2,4,7 προσκομίζονται από το Νηπιαγωγείο προς διευκόλυνσή σας, για να συμπληρωθούν στο σπίτι.

Σας ευχαριστώ

Η Νηπιαγωγός