Συμπληρωματικό υλικό του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας προς μαθητές και γονείς των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σχετικά με τα μέτρα προφύλαξης κατά της διασποράς του Νέου Κορωνοϊού SARS–CoV-2 (COVID-19). 3/3

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Συμπληρωματικό υλικό του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας προς μαθητές και γονείς των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σχετικά με τα μέτρα προφύλαξης κατά της διασποράς του Νέου Κορωνοϊού SARS–CoV-2 (COVID-19). 2/3

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Συμπληρωματικό υλικό του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας προς μαθητές και γονείς των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σχετικά με τα μέτρα προφύλαξης κατά της διασποράς του Νέου Κορωνοϊού SARS–CoV-2 (COVID-19). 1/3

Σας διαβιβάζω συμπληρωματικό υλικό του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας προς
μαθητές και γονείς των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σχετικά

ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ

Λήψη αρχείου

Σας διαβιβάζω για αξιοποίηση βοηθητικές οδηγίες από την  Παιδοψυχιατρική Εταιρεία Ελλάδας αναφορικά με τη χρήση μάσκας.  Ιδιαίτερα χρήσιμες για γονείς μαθητών μικρών τάξεων και μαθητών με Ειδικές και άλλες ανάγκες, από το ΚΕΣΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Μαθαίνουμε Ασφαλείς: Με παιδικό τραγούδι το νέο σποτ του υπ. Παιδείας για τον κοροναϊό

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

Με την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2020-21, σας ενημερώνουμε ότι θα τελεστεί Αγιασμός τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 9.30 π.μ., στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου Νεοκαισάρειας.

Θα τηρηθούν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Απαραίτητη είναι η χρήση προστατευτικής μάσκας από όλους και τήρηση αποστάσεων ασφαλείας.

Μετά τον Αγιασμό, θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση σχετικά με:

• τη λειτουργία του Νηπιαγωγείου
  • την εφαρμογή των οδηγιών του ΕΟΔΥ

Mε βάση τις τελευταίες διευκρινιστικές οδηγίες για τα Νηπιαγωγεία, οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις σχολικές μονάδες (Νηπιαγωγεία) στις 8.15 π.μ..

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Διαβίβαση οδηγιών του ΕΟΔΥ για τα Νηπιαγωγεία

Αγαπητοί γονείς,
λόγω της ιδιαίτερης υγειονομικής κατάστασης και προκειμένου να διασφαλιστεί η υγεία των μαθητών μας, των οικογενειών και του κοινωνικού συνόλου, σας διαβιβάζουμε οδηγίες του ΕΟΔΥ για τη λειτουργία των Νηπιαγωγείων.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά!!!

Ενημέρωση για εργασίες στο κτίριο του Νηπιαγωγείου Νεοκαισάρειας

Ύστερα από αίτημα της Προϊσταμένης του Νηπιαγωγείου Νεοκαισάρειας κ. Ζώνιου Βασιλικής, όταν τοποθετήθηκε στο Νηπιαγωγείο το Σεπτέμβριο του 2016, προς το Δήμο Ιωαννιτών εντάχθηκε στο πρόγραμμα «Φιλόδημος» και θα υλοποιηθεί στο Νηπιαγωγείο αντικατάσταση της στέγης και των υδρορροών καθώς και τοποθέτηση αλεξικέραυνου.

Σήμερα, ξεκίνησαν οι εργασίες για την πραγματοποίηση όλων όσων αιτήθηκαν.

Οι εργασίες γίνονται κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού για να μη διακοπεί η εκπαιδευτική διαδικασία.

Καλές Διακοπές!!!

Με τις καλύτερες ευχές μας για ένα αναζωογονητικό, όμορφο και ξέγνοιαστο καλοκαίρι, αποχαιρετούμε τη φετινή σχολική χρονιά!!!

Καλές Διακοπές σε όλους τους μαθητές!!!