ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2023

Το σκηνικό της χριστουγεννιάτικης γιορτής
Η κάρτα της γιορτής
Στολίδια
Κάρτα Χριστουγέννων
Κάρτα Χριστουγέννων από τα παιδιά.

Τα δεντράκια μας
Χιόνι παντού! Τα παιδιά δημιουργούν τα δεντράκια τους.
Οι κατασκευές μας

20231220 083601

20231220 083519
Οι καρυοθραύστες μας-τα δωράκια της νηπιαγωγού.

καρυοθρ
Το πίσω μέρος του καρυοθραύστη.

Η Άνοιξη στο Νηπιαγωγείο

Ολοκληρώθηκε η θεματική ενότητα που σχετίζεται με την άνοιξη. Πραγματοποιήθηκαν δραστηριότητες οι οποίες σχετίζονται με τη συγκεκριμένη θεματική ενότητα. Μερικές από αυτές τις δραστηριότητες είναι οι παρακάτω:

Συμμετοχή στο πρόγραμμα “Αστέρι της Ευχής”

Το Νηπιαγωγείο Νεοχωρίου Αρκαδίας υλοποίησε το πρόγραμμα “Αστέρι της Ευχής”. Αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία που προβλέπεται από το πρόγραμμα το Νηπιαγωγείο Νεοχωρίου έλαβε και το ανάλογο πιστοποιητικό συμμετοχής.

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

https://blogs.sch.gr/nipneoc/files/2022/07/ΔΡΑΣΗ_ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ_2027:31:32 PM2.pdf