ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ LIBRARY4 ALL

Με μεγάλη μας χαρά παραλάβαμε 22 παραμύθια στο νηπιαγωγείο μας!

Η δωρεά πραγματοποιήθηκε από τo LIBRARY 4 ALL

Αποτελεί έναν μη κερδοσκοπικό οργανισμό, ο οποίος έχει ως στόχο να αφουγκράζεται τις ανάγκες των σχολείων σε όλη τη χώρα και να ανταποκρίνεται σε αυτές, στελεχώνοντας τις σχολικές βιβλιοθήκες με καινούργια βιβλία.

Το σλόγκαν τους είναι “ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ”.

Η χαρά των μαθητών μας για τα βιβλία που παραλάβαμε είναι τεράστια!!! Αναρωτιούνται αν καταφέρουμε να τα διαβάσουμε όλα μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς!!! Τους υποσχεθήκαμε πως θα τα καταφέρουμε γιατί ανυπομονούσαμε πολύ!!! Όπως κατάφερε το Library4 all να μας τα χαρίσει έτσι και εμείς οφείλουμε να χαρίσουμε χαρά, γνώση και φαντασία στους εαυτούς μας και αυτό θα κάνουμε μέχρι την τελευταία μέρα!!! Και από το Σεπτέμβριο και πάλι από την αρχή!!!

Ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας το Library4all για τη χαρά που προσέφερε στους μαθητές μας αλλά και σε εμάς να έρθουμε σε επαφή με νέες ιστορίες παραμυθιών, νέους ήρωες, νέες γνώσεις και πολλή επιπλέον φαντασία!!!

IMG 20240524 121714