ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΚΡΙΑΣ

ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ!!!

Απόκριες, η γιορτή της χαράς, της διασκέδασης και φυσικά του μασκαρέματος!

Ήρθε, λοιπόν, η Παρασκευή, η μέρα του μεγάλου αποκριάτικου πάρτυ!

Όλα τα παιδιά ήρθαν ντυμένα μασκαράδες, με τις φανταστικές αποκριάτικες στολές τους, τις μάσκες τους  και με την καλύτερη διάθεση για κέφι και χορό!

Η γιορτή μας για τη φετινή χρονιά πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο του χωριού μας, παρέα με τους μαθητές και τους δασκάλους του Δημοτικού Σχολείου.

Την οργάνωση ανέλαβε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και τους ευχαριστούμε θερμά…

Ζωηρή μουσική, ωραίες χορευτικές φιγούρες, ομαδικά παιχνίδια, κέφι και καλή διάθεση ήταν τα βασικά συστατικά της γιορτής μας!

Φυσικά, <<Νηστικό αρκούδι δεν χορεύει >>, γι αυτό και όλοι απόλαυσαν τα σουβλάκια και όλες τις υπόλοιπες λιχουδιές που μας είχαν ετοιμάσει με τόση αγάπη τα μέλη του Συλλόγου γονέων.

Ο καιρός ήταν σύμμαχος για ένα ωραιότατο πικ-νικ!

IMG 4549

Οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους για το πόσο όμορφα πέρασαν όλοι!!!

IMG 4554  IMG 4553

IMG 4546

Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Σύλλογο Γονέων για όλη την προσφορά του και ευχόμαστε σε όλους Καλές Απόκριες και Καλή Καθαρά Δευτέρα  με υγεία!