Πραγματοποιήσαμε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Ευ ζώων- μαθαίνοντας να ζούμε με τα ζώα”, στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, από τη θεματική “Φροντίζω το Περιβάλλον”. Τα παιδιά ευαισθητοποιήθηκαν απέναντι στα ζώα συντροφιάς, αναγνώρισαν τα οφέλη της αλληλεπίδρασης με τα ζώα και κατέληξαν στην υιοθέτηση θετικών στάσεων στη συνύπαρξή τους με αυτά. Παράλληλα, μέσα από διάφορες δραστηριότητες ανέπτυξαν τον προφορικό τους λόγο και τη φαντασία τους, καλλιέργησαν τη δημιουργικότητά τους, εξοικειώθηκαν με τις νέες τεχνολογίες, εξέφρασαν συναισθήματα, διαχειρίστηκαν πληροφορίες και συνεργάστηκαν.
3ο Εργαστήριο Δεξιοτήτων – Ευ Ζώων, μαθαίνοντας να ζούμε με τα ζώα
Μάι 202314
Δώστε μια περιγραφή για το σχολείο σας, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας
Πρόσφατα σχόλια