Οι φίλοι βοηθούν, πάντα.

Φεβ 202310

Με τις εικόνες καταστροφής στο μυαλό μας από τον πρόσφατο μεγάλο σεισμό σε Τουρκία και Συρία η σκέψη όλων μας είναι να βοηθήσουμε κι εμείς όπως μπορούμε έστω στο ελάχιστο. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους γονείς των μαθητών του Νηπιαγωγείου μας που ανταποκρίθηκαν με μεγάλη αγάπη στην πρωτοβουλία μας να συλλέξουμε τροφιυμα και είδη ατομικής υγιεινής και να τα στείλουμε μέσω του Ερυθρού Σταυρού στους δοκιμαζομενους συνανθρώπους μας. Ένας μεγάλος αριθμός από τσάντες μαζεύτηκε από τους γονείς των Νηπιαγωγείων Γέργερης και Ζαρού που μαζί με τις αγαπητές συναδελφισσες του όμορου Νηπιαγωγείου τις παραδώσαμε στον Ερυθρό Σταυρό. Με μεγάλη εκτίμηση και σεβασμό σε όλο το προσωπικό και τους εθελοντές του Ερυθρού Σταυρού Μοιρών για το λειτούργημα που εκτελούν.

FB IMG 1676319377191

FB IMG 1676319379715 IMG 20230213 221732 IMG 20230213 221854

Όσο υπάρχουν άνθρωποι και όσο υπάρχει αγάπη και αλληλεγγύη, δεν υπάρχουν σύνορα … “Είμαστε όλοι φίλοι και οι φίλοι πάντα βοηθούν” όπως έγραψαν τα παιδιά στην αφίσα τους”…

από κάτω από: Γενικά| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι φίλοι βοηθούν, πάντα.

Τα σχόλια είναι κλειστά.