ΠΕΚΕΣ ΑΝ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ: «Δικαιώματα του παιδιού: Κακοποίηση και καθεστώς προστασίας»

• Παράταση εγγραφών

Σύμφωνα με επείγουσα εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ., λόγω των εξαιρετικών, δύσκολων υγειονομικών συνθηκών εξαιτίας του κορωνοϊού και της covid-19, οι εγγραφές μαθητών/τριών στα δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22, παρατείνονται μέχρι και την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021.

• Αναστολή λειτουργίας νηπιαγωγείων-Τηλεκπαίδευση

Η κυβέρνηση ανακοίνωσε στις 12/03/2021, την παύση της δια ζώσης διδασκαλίας στα σχολεία όλης της χώρας (πλην της ειδικής αγωγής) για τις επόμενες δύο εβδομάδες.

Από την Τρίτη 16 Μαρτίου 2021 και όσο θα διαρκεί η αναστολή λειτουργίας των σχολείων:

• τα μαθήματα θα γίνονται με

» Διαβάστε όλο το άρθρο

• Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο

Ανακοινώνουμε πως, σύμφωνα με εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ., οι εγγραφές των παιδιών που θα φοιτήσουν στο Νηπιαγωγείο κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022, αρχίζουν τη Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021 και λήγουν το Σάββατο 20 Μαρτίου 2021.

Στο Νηπιαγωγείο θα εγγραφούν φέτος υποχρεωτικά: