Δωρεές

21 Ιουνίου 2023

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές ευχαριστούν θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την άψογη συνεργασία και την άμεση ανταπόκριση τους για την κάλυψη των αναγκών του νηπιαγωγείου .Συγκεκριμένα:

-Τοποθετήθηκε φελιζόλ  στον παλιό πίνακα για τις εργασίες των παιδιών

-Αγοράστηκαν παιχνίδια για την αυλή και συγκεκριμένα μια τσουλήθρα και δύο τραμπάλες

-Αγοράστηκαν παιχνίδια όπως μια τρίλιζα και εργαλεία πλαστελίνης

-‘Εγινε προσπάθεια για την διαμόρφωση της αυλής (σπορά γκαζόν).

IMG 20230609 082128

IMG 20230330 090653

21 Ιουνίου 2022

Φτάνοντας στο τέλος της φετινής χρονιάς οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σύλλογο Γονέων που χάρη στην εξαιρετική συνεργασία  μας αλλά και χάρη στο λιθαράκι του κάθε γονιού ξεχωριστά, έγιναν αλλαγές στο σχολείο που ήταν απαραίτητες και εκτός από τον χώρο μας έφτιαξαν και τη διάθεση!

• Αγοράστηκαν ξύλο και φελιζόλ για τη δημιουργία πίνακα όπου θα κρεμιούνται οι εργασίες των παιδιών.
  • Αντικαταστάθηκαν οι φθαρμένες κουρτίνες της αίθουσας με νέες.
  • Τοποθετήθηκαν σίτες σε δύο παράθυρα για την ασφάλεια μας.
  • Καινούργια φωτάκια φώτισαν το χριστουγεννιάτικο δέντρο.
  • Αγοράστηκαν δύο χαλιά, να συμπληρώσουν εκείνα της προηγούμενης δωρεάς.
  • Ευχαριστούμε για όλα!

10 Μαϊου 2022

Lirary4all

Σήμερα, μας περίμενε μια πολύ ευχάριστη έκπληξη στο σχολείο. Το αίτημα μας για δωρεά βιβλίων στο Library4all έγινε αποδεκτό και ήρθε η στιγμή να υλοποιηθεί! 22 νέα βιβλία βρήκαν τη θέση τους στο νηπιαγωγείο μας! Ευχαριστούμε Library4all!

Όχι μόνο για τον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης, όχι για τη χαρά ούτε για τα ταξίδια του νου που θα κάνουμε παρέα με όλες αυτές τις σελίδες. Ευχαριστούμε κυρίως γιατί μας βοηθάτε να ανθίζουμε, έχοντας το βλέμμα προς το δρόμο της αγάπης και της καλοσύνης. Έχοντας το βλέμμα προς το φως ❤

15 Απριλίου 2022

Ευχαριστήριο Νηπιαγωγείου Αντιγόνου για δωρεά αντί στεφάνων.

Ευχαριστούμε θερμά την οικογένεια του Πρόδρομου Χατζητιμοθέου και της εκλιπούσας Ελένης Χατζητιμοθέου-Καίσαρη για την γενναιόδωρη προσφορά στο νηπιαγωγείο μας και την επιλογή τους, αντί στεφάνων, στη μνήμη της αγαπημένης τους μητέρας, να καλύψουν ανάγκες του σχολείου, ώστε να γίνει περισσότερο λειτουργικό κι ευχάριστο για παιδιά και εκπαιδευτικούς.

Χάρη σε αυτή την προσφορά…

• Τα παλιά και φθαρμένα έπιπλα στο χώρο υποδοχής των παιδιών αντικαταστάθηκαν με νέα.
  • Μια γωνιά παιχνιδιών τακτοποιήθηκε με καινούργιο έπιπλο αποθήκευσης.
  • Στη θέση των φθαρμένων κουρτινών, στον χώρο όπου τα παιδιά ξεκουράζονται, τοποθετήθηκαν στόρια.
  • Δύο από τα πολυχρησιμοποιημένα χαλιά πετάχτηκαν και αγοράστηκαν καινούργια.

Θα θέλαμε για άλλη μια φορά να εκφράσουμε τα ειλικρινά και θερμά μας συλλυπητήρια στους οικείους της. Ο Θεός να την αναπαύσει και να τους δίνει δύναμη, να τη θυμούνται με αγάπη.

2 Νοεμβρίου 2021

Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου μας ευχαριστούν θερμά τον κ. Πατμάνογλου Νικόλαο, πρόεδρο της Κοινότητας Αντιγόνου, για την ευγενική κίνηση να χαρίσει στο σχολείο ένα γραφείο και μια καρέκλα γραφείου προς αντικατάσταση των ήδη υπαρχόντων, παλαιών και κατά πολύ φθαρμένων.

20211102 160409 1

3 Μαρτίου 2021

Οι εκπαιδευτικοί, οι μικροί μαθητές και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου Αντιγόνου, επιθυμούν να εκφράσουν τις θερμές τους ευχαριστίες προς την εταιρία CONCEPTUM Α.Ε., για την ευγενική χειρονομία να ανταποκριθεί άμεσα στο αίτημα μας για χορηγία, εξοπλίζοντας το νηπιαγωγείο μας με μία τηλεόραση 40” και μία οθόνη προβολής 86”, βελτιώνοντας έτσι το εκπαιδευτικό έργο.

Η χορηγία αυτή αναδεικνύει την έννοια της προσφοράς και μας γεμίζει αισιοδοξία. Είμαστε πραγματικά ευγνώμονες κι ελπίζουμε η κίνηση τους να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.

12 Ιουνίου 2020

Οι εκπαιδευτικοί και οι μικροί μαθητές του Νηπιαγωγείου Αντιγόνου, εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας προς τον κ. Κινατσίδη Βασίλη, ιδιοκτήτη του Καφέ Ραστώνη στο Αντίγονο, για την ενίσχυση της βιβλιοθήκης μας με την προσφορά καινούργιων βιβλίων στο νηπιαγωγείο.

Επίσης, ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την κάλυψη όλων των αναγκών που προέκυψαν κατά τη διάρκεια του έτους.

Ευελπιστούμε ότι και την επόμενη σχολική χρονιά θα έχουμε την ίδια άριστη υποστήριξη, πάντα με γνώμονα την καλύτερη δυνατή λειτουργία του σχολείου μας και την πρόοδο των μαθητών μας.