Στις 4 Οκτωβρίου γιορτάζεται η Παγκόσμια Ημέρα Ζώων.Η ημέρα αυτή είναι αφιερωμένη στην υπεράσπιση των δικαιωμάτων των ζώων και στην αναγνώριση του σημαντικού ρόλου που έχουν στην ζωή του ανθρώπου.
Αφού διαβάσαμε το βιβλίο “Οι Ουρές δεν είναι για να τις τραβάμε” μιλήσαμε για τα δικαιώματα των ζώων όπως τροφή,νερό,αγάπη ,αναφερθήκαμε στο αγαπημένο μας ζωάκι, επισημάναμε συμπεριφορές που κάνουν δυστυχισμένα τα ζώα.
Ζωγραφίσαμε το αγαπημένο μας ζωάκι,ομαδοποιήσαμε τα ζώα του αγρού και του δάσους,επεξεργαστήκαμε την λέξη “Γάτα” και φτιάξαμε μια κατασκευή
![384546123 829858712116138 5305704643738280361 n](https://blogs.sch.gr/katisofia/files/2023/10/384546123_829858712116138_5305704643738280361_n-300x300.jpg?x30519)
![386864081 1012013810058505 7355929612332317286 n](https://blogs.sch.gr/katisofia/files/2023/10/386864081_1012013810058505_7355929612332317286_n-300x300.jpg?x30519)
![386883470 337857432077128 7863800604592473665 n1](https://blogs.sch.gr/katisofia/files/2023/10/386883470_337857432077128_7863800604592473665_n1-300x300.jpg?x30519)
![384543888 6890145577673217 7592601219524654688 n](https://blogs.sch.gr/katisofia/files/2023/10/384543888_6890145577673217_7592601219524654688_n-300x300.jpg?x30519)