Δωρεές προς το Νηπιαγωγείο Αγίας Τριάδας

Οι εκπαιδευτικοί του  Νηπιαγωγείου Αγίας Τριάδας με ιδιαίτερη τιμή και χαρά αποδέχτηκαν σημαντικές δωρεές βιβλίων παιδικής λογοτεχνίας που ενισχύουν τη λειτουργία της βιβλιοθήκης του Νηπιαγωγείου μας.

Γνωρίζοντας ότι αναπτύσσεται η ανάγνωση και η γραφή από την νηπιακή ακόμα  ηλικία, συνθήκη που διαδραματίζει σημαντικό ρόλο στην μελλοντική εξέλιξη του/της μαθητή/-τριας, η ενίσχυση της βιβλιοθήκης στο νηπιαγωγείο είναι καθοριστική στη διαμόρφωση ενός περιβάλλοντος εγγραμματισμού.

Ευχαριστούμε θερμά τις οικογένειες που έχουν προβεί στις πολύτιμες αυτές δωρεές!

Αν λοιπόν, σε κάποιους περισσεύουν μικροί θησαυροί που μπορεί να ενδυναμώσουν τη λειτουργία του Νηπιαγωγείου, μη διστάσετε να ρωτήσετε τις εκπαιδευτικούς αν είναι χρήσιμοι πριν τους πετάξετε.

20240620 112942 1

Σας ευχαριστούμε θερμά.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μικροί μαθητές και οι μαθήτριες του Νηπιαγωγείου Αγίας Τριάδας.

;

Τα σχόλια είναι κλειστά.