ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟΥ

martios titlos

• 6/3/2024 Δράσεις για την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο
  • 7/3/2024 Τσικνοπέμπτη , αναβίωση εθίμων (γαϊτανάκι, κατασκευή αποκριάτικων στολών, αποκριάτικα δρώμενα και χοροί) και τσίκνισμα με σουβλάκια ( παροχή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων).
  • 8/3/2024 Πιτζάμα Πάρτι , οι μαθητές του Νηπιαγωγείου μας θα έρθουν στο Νηπιαγωγείο, φορώντας τις πιτζάμες τους και έχοντας μαζί τους ένα μικρό μαξιλαράκι ( στο οποίο θα αναγράφεται το όνομά τους). Θα παρακολουθήσουν παιδική ταινία με την χρήση projector, θα φάνε πίτσα margarita ( παροχή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων) , θα παίξουν μαξιλαροπόλεμο και πολλά παιχνίδια με μπαλόνια και πολύ κέφι!!!
  • 12/3/2024 θα επισκεφθεί διαδικτυακά ( μέσω της ψηφιακής αίθουσας Webex ) τους μαθητές μας η Συγγραφέας Λίνα Σωτηροπούλου, η οποία θα τους μιλήσει για τον μαγικό κόσμο των βιβλίων και θα τους αφηγηθεί το παραμύθι της ¨ Πίκο και Λόλα, Το σχολείο¨.
  • 15/3/2024 Αποκριάτικο Πάρτι Μασκέ . Οι μαθητές/τριες θα έρθουν ντυμένοι με τις αποκριάτικες στολές τους, ενώ η ομάδα Ανακατοσούρες θα αναλάβει να τους διασκεδάσει (παροχή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων).
  • 22/3/2024 Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου μας, θα ντυθούν με παραδοσιακές στολές (από το βεστιάριο του Νηπιαγωγείου και την επιπλέον παροχή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων), θα πουν ποιήματα, θα τραγουδήσουν και θα παρελάσουν!
  • 29/3/2024 Πρόγραμμα εκπαίδευσης & πρόληψης από το ΕΚΑΒ Θήβας. Τα νήπια θα συμμετέχουν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα που οργανώνει το ΕΚΑΒ στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας, στο πλαίσιο των εργαστηρίων Δεξιοτήτων για την ευαισθητοποίηση και εκπαίδευση τους για θέματα υγείας & πρόληψης.