Πάμε πίσω στο σχολείο με ασφάλεια και υγεία!

Αγαπητοί γονείς,

Από τη Δευτέρα 1/6/2020 η επιστροφή στο σχολείο θα είναι κάπως διαφορετική από τις άλλες φορές καθώς τα παιδιά και νηπιαγωγοί θα πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί , να τηρούμε τις αποστάσεις , να πλένουμε πολύ καλά τα χέρια, να μην μοιραζόμαστε τα ίδια παιχνίδια και τα μολύβια καθώς μια σειρά οδηγιών που θα τις εξηγήσουμε στα παιδιά στο σχολείο.

Απαραίτητο εκ μέρους σας είναι να προετοιμάσετε τα παιδιά κατάλληλα για την ιδιαιτερότητα της κατάστασης και την αυστηρή τήρηση των κανόνων υγιεινής ώστε η μετάβασή τους στο σχολείο μετά την καραντίνα να είναι η ομαλότερη δυνατή.

Από πλευράς του Νηπιαγωγείου μας έγινε η  απαραίτητη προετοιμασία των τάξεων και του υλικού σύμφωνα με τις συστάσεις των αρμοδίων.

Με συνέπεια στους κανόνες, χαμόγελα και αισιοδοξία σας περιμένουμε στο Νηπιαγωγείο!

Το παρακάτω βίντεο αξίζει να το παρακολουθήσετε μαζί με τα παιδιά!