nip-anezas's blog

Αρχεία για 15 Απριλίου, 2014

Πασχαλινές χειροτεχνίες 2013-2014

Απρ 201415
από κάτω από: Πάσχα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πασχαλινές χειροτεχνίες 2013-2014

Απρ 201415
από κάτω από: Πάσχα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο To Χριστιανικό Πάσχα, πιστεύεται ότι έχει τις ρίζες του στο εβραϊκό Πεσάχ.Η λέξη Πάσχα είναι ελληνοποιημένη απόδοση του Πεσάχ και σημαίνει διάβαση.. Για τους Εβραίους σημαίνει τη διάβαση από την ερυθρά θάλασσα, για τους Χριστιανούς την Ανάσταση του Χριστού και την διάβαση από την αμαρτία, στην λύτρωση..

Απρ 201415
από κάτω από: Πάσχα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστός Ανέστη εκ νεκρών θανάτω θάνατον πατήσας και τους εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενος!

Καλοσωρίσατε στο blogτου ολοήμερου νηπιαγωγείου Ανέζας!!Στόχος της σελίδας μας ,είναι η ανταλλαγή απόψεων και ιδεών,αλλά και ένας τρόπος να αποδείξουμε ότι απο πολύ μικρά χεράκια βγαίνουν συχνά πολυ μεγάλες δημιουργίες!!!

KΕΡΙΑ