Μέσα σε χαρούμενη ατμόσφαιρα προετοιμαστήκαμε στο νηπιαγωγείο μας για τη μεγάλη γιορτή των Χριστουγέννων, τη γιορτή των παιδιών.
Στολίσαμε μαζί με το Δημοτικό το δέντρο μας, φτιάξαμε κουλουράκια, κάναμε επίκαιρες κατασκευές, διασκεδάσαμε με την παράσταση “ταχυδρόμος ονείρων” με την ηθοποιό Φλώρα Καλομοίρη, ανεβάσαμε τη θεατρική παράσταση ” ο σπασμένος καθρέφτης”, πήραμε δώρα απ τον Άγιο Βασίλη, πήγαμε στην εκκλησία, τραγουδήσαμε τα κάλαντα στα μαγαζιά και στο Κέντρο Υγείας του Καστορείου
![IMG 20231219 125146](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231219_125146-225x300.jpg?x89809)
![IMG 20231214 125731](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231214_125731-300x225.jpg?x89809)
![IMG 20231218 112221](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231218_112221-225x300.jpg?x89809)
![IMG 20231219 125202](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231219_125202-300x225.jpg?x89809)
![IMG 20231218 112349](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231218_112349-300x225.jpg?x89809)
![IMG 20231219 125211](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231219_125211-300x225.jpg?x89809)
![IMG 20231211 121822](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/IMG_20231211_121822-225x300.jpg?x89809)
![bike](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/bike-225x300.jpg?x89809)
![kalomiri phone](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/kalomiri-phone-225x300.jpg?x89809)
![kalomiri upside down 1](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/kalomiri-upside-down-1-300x225.jpg?x89809)
![410798175 1836295266828611 5567987014798437990 n](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/410798175_1836295266828611_5567987014798437990_n-300x225.jpg?x89809)
![412351051 1836295080161963 7806115588065727296 n](https://blogs.sch.gr/nikast/files/2023/12/412351051_1836295080161963_7806115588065727296_n-300x225.jpg?x89809)