Για τους μαθητές που φοιτούν φέτος στη Δ΄ τάξη

Οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2021-2022 στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου συμπληρώνουν την Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα  με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και την καταθέτουν στον Διευθυντή του Σχολείου έως 26 Μαΐου 2021.

Για τους μαθητές που φοιτούν φέτος στη ΣΤ΄ τάξη

Σύμφωνα με τη με αριθμ. 53476/ΓΔ4/04-04-2017 (Β’ 1171) Υ.Α. με θέμα: «Επιλογή δεύτερης ξένης γλώσσας και συγκρότηση τμημάτων», όποιοι  γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν στο Δημοτικό, δύνανται να υποβάλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 4η Ιουνίου 2021 είτε ηλεκτρονικά στο email  του σχολείου: mail@dim-n-selefk.thesp.sch.gr είτε με φυσική παρουσία τους στο σχολείο.