Αγιασμός στην Καλλιμασιά Χίου

Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2015 9:01 πμ |

Αγιασμός 2015

Στις 11 Σεπτεμβρίου 2015 τελέστηκε ο Αγιασμός στα σχολεία της Επικράτειας. Με μεγάλη χαρά αλλά και συγκίνηση συμμετείχαμε στην τελετή του Αγιασμού μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων στα σχολεία της Καλλιμασιάς Χίου. Νιώσαμε πραγματικά ως μέλη των Συλλόγων διδασκόντων του Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Καλλιμασιάς με την υποδειγματική υποδοχή και φιλοξενία των συναδέλφων. Ο Διευθυντής του Γυμνασίου και εξαίρετος Θεολόγος καθηγητής Νίκος Μηλιανός και η νέα Διευθύντρια του Λυκείου κα. Χαλιορή Καλλιρόη μας επεφύλαξαν τιμητική υποδοχή και τους ευχαριστούμε ιδιαίτερα. Ευχόμαστε καλή αρχή, ευλογημένη και δημιουργική χρονιά για όλους και πολλές ανακαλύψεις στον καινούργιο δρόμο της γνώσης που μόλις ξεκίνησε.

Ο π. Γεώργιος Κωνσταντίνου ευλογεί τους μαθητές

PICT0488PICT0460